منوی سایت
سبد خرید شما

فروش عمده و سازمانی

سفارش و طراحی هدایای سازمانی مناسب برند و مخاطب شما

در دنیای امروز هدایای سازمانی نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در روابط شرکت‌ها با کارکنان و همچنین سایر شرکت‌ها ایفا می‌کند. این هدایا می‌توانند در مناسبت‌های مختلف و یا حتی بدون مناسبت مخاطب شما را غافلگیر کرده و برند و کسب و کار شما را در ناخودآگاه او ثبت کند.  به‌طورقطع اهدای هدیه سازمانی یکی از روش‌های بازاریابی داخلی و خارجی یک سازمان است و به نسبت سایر روش‌های بازاریابی بسیار به‌صرفه‌تر عمل می‌کند. شما می‌توانید کسب‌وکار خود را با کمترین هزینه ممکن تبلیغ کرده و علاوه بر این جای ویژه‌ای در قلب سایر شرکت‌ها و کارکنان خود پیدا کنید. 

نقش تعیین‌کننده هدایای سازمانی در ارتباطات کسب‌وکار شما

هدیه سازمانی مشتریانی وفادار برای شما به همراه خواهند داشت؛ اما چرا؟ ارتباطات هر کسب‌وکار با افراد و سازمان‌ها در قالب قراردادهای متفاوتی شکل می‌گیرد و هر دو طرف ملزم به رعایت کردن این حقوق هستند. در این میان وفاداری مسئله‌ای است که تا حد زیادی از دنیای خشک و بی‌روح قوانین فاصله دارد. مشتریان می‌توانند به قراردادها و قوانین پایبند باشند اما وفادار؛ خیر!

شما می‌توانید با انجام کارهای کوچکی که در هیچ قانون و قراردادی ذکر نشده، تأثیر بسیار بزرگی داشته باشید. به‌طورقطع یکی از این کارهای کوچک اهدای هدیه سازمانی است. هدیه‌ای که بدون هیچ نیت آشکار از حسن نیت، توجه و قدردانی شما خبر می‌دهد و در ذهن مشتری کاراکتری مثبت از شما می‌سازد. حس وفاداری مشتریان به چنین کاراکتری بسیار بیشتر از هر قرارداد و قانونی خواهد بود. در ادامه این وفاداری منجر به ایجاد روابطی مستحکم خواهد شد. در اینجا مشتری می‌تواند هر فردی باشد که با کسب‌وکار شما در ارتباط است. حتی کارکنان و نیروهای کسب‌وکار شما، در اینجا مشتریان شما هستند. 

نکات مهم در هنگام انتخاب هدیه سازمانی

سلیقه مخاطب: سلیقه مخاطب خود را بشناسید. البته که شما نمی‌توانید برای هر مخاطب هدیه سازمانی ویژه‌ای طراحی کنید بنابراین تهیه آماری که از میانگین سنی، جنسیت، عنوان شغلی و… تشکیل شده؛ می‌تواند به انتخاب یک هدیه سازمانی مناسب و به یادماندنی کمک کند.

مناسبت: در نظر داشته باشید که این هدیه به چه مناسبت قرار است مخاطب شما را خوشحال کند. به‌عنوان‌مثال برای هدیه خوش‌آمد گویی به جای اقلامی که جنبه یادگاری دارند (مثل تابلو) از هدیه‌های کاربردی استفاده کنید. این هدایا بیشتر برای سالگرد همکاری کاربرد دارند. 

جنس همکاری: هدیه درون سازمانی شما به‌طورقطع با هدیه‌ای که برای دیگر سازمان‌ها در نظر گرفته‌اید باید متفاوت باشد زیرا جنس رابطه شما و علاوه بر آن جنس نیاز شما به یکدیگر نیز متفاوت است. 

هدایای سازمانی ترمه گرافیک

شما می‌توانید تهیه هدیه سازمانی موردنظر خود را به ترمه گرافیک بسپارید. ترمه گرافیک به شما در این زمینه مشاوره خواهد داد تا هدیه سازمانی منحصر به فرد کسب‌وکار خود را داشته باشید. ما در ترمه گرافیک با توجه به نیازهای شما، پرسونای مخاطب، پرسونای برند، مناسبت و… هدیه سازمانی منحصر به فردی پیشنهاد خواهیم داد که با سایر پکیج‌های آماده در بازار متفاوت خواهد بود. به‌این‌ترتیب برای مخاطب شما خاص‌تر نیز خواهد بود. 

علاوه بر این می‌توانید نمونه پکیج‌های آماده هدیه سازمانی ترمه گرافیک را ببینید:

سوالات متداول در مورد هدایای سازمانی

هر فرد یا شرکتی که به نوعی با کسب‌وکار شما در ارتباط قرار دارد می‌تواند مخاطب هدیه سازمانی شما باشد. از کارکنان و نیروهای کسب‌وکار شما گرفته تا شرکت‌هایی که با آن‌ها همکاری می‌کنید و یا افراد مختلفی که به نحوی مشتری و یا همکار کسب‌وکار شما هستند؛ همه می‌توانند مخاطب هدیه سازمانی شما باشند. هدیه سازمانی شما باید بر اساس مخاطب طراحی شود تا بازدهی موردنظر را به ارمغان بیاورد. 

به‌طور کلی می‌توان هدیه سازمانی را بر اساس مخاطب به دودسته تقسیم کرد:

  • هدیه سازمانی ویژه اعضای تیم شما
  • هدیه سازمانی ویژه افراد و شرکت‌های همکار یا وابسته

کارفرماها و مدیران بسیاری از دلسردی و بی‌انگیزه بودن کارکنان گله دارند. با اینکه حقوق به موقع پرداخت و یا تلاش‌های افراد تیم نادیده گرفته می‌شود؛ اما این حس دلسردی در بسیاری از اعضای تیم وجود دارد. پیدا کردن نیروی انسانی توانمند یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر کارفرمایی است اما نگه‌داشتن یک نیروی توانمند چه؟ آیا نگه‌داشتن چنین فردی به تلاشی حتی بیشتر از پیدا کردنش نیاز ندارد؟ 

ارتباط مؤثر کلید پیش برد اهداف شما در یک کسب‌وکار است و موارد بسیار زیادی در شکل‌گیری این ارتباط تأثیر دارد. یکی از این موارد ابراز حس قدردانی به افراد است. اعضای تیم شما باید بدانند که تلاش‌هایشان نادیده گرفته نشده است و خارج از چهارچوب قرارداد تنظیم‌شده و کار در ازای پرداخت حقوق هم شما به یاد آن‌ها هستید و از هیچ ابزاری برای ابراز این قدردانی و شاد کردن آن‌ها کوتاهی نمی‌کنید. اینجاست که هدیه سازمانی معنای خود را در یک کسب‌وکار پیدا می‌کند. هدیه سازمانی داخلی برای یک کسب‌وکار می‌تواند در موقعیت‌های متفاوتی کارآمد باشد. مهم‌ترین این موقعیت‌ها هدیه سازمانی خوش‌آمد گویی یا آنبوردینگ، هدیه عید نوروز، هدیه سالگرد شروع به همکاری و سایر هدایای مناسبتی مثل شب یلدا، روز زن، روز مرد، تولد و… است. 

شرکای تجاری، تأمین‌کنندگان و… همه می‌توانند در این دسته‌بندی جای بگیرند. شما می‌توانید با اهدای هدیه سازمانی در موقعیت‌ها و مناسبت‌های مختلف تأثیر مثبتی بر ذهن آن‌ها داشته باشید. هدیه‌هایی که با عناوین شغلی این افراد در ارتباط است(مثل هدیه روز پزشک یا خبرنگار) یا هدیه‌های مناسبتی مانند هدیه شب یلدا، هدیه نوروز، هدیه عید فطر و… از مهم‌ترین هدایایی است که باید در این زمینه در نظر داشته باشید. دقت داشته باشید که با رعایت این نکات ظریف می‌توانید به روابط و همکاری خود عمر طولانی‌تری ببخشید. 

شما می‌توانید از پکیج آماده هدایای سازمانی کمک بگیرید و یا این پکیج را با خلاقیت خودتان جمع‌آوری کنید. برخلاف هدیه درون سازمانی این هدایا بیشتر از آنکه کاربردی باشند بهتر است جنبه یادگاری داشته باشد. اگر بتوانید هر دوی این جنبه‌ها را در یک هدیه بگنجانید؛ بهترین و مناسب‌ترین هدیه را انتخاب کرده‌اید. 

 این هدیه یکی از مهم‌ترین هدایای سازمانی است که متأسفانه از سوی بسیاری از کسب‌وکارها نادیده گرفته می‌شود. نیروی شما برای شروع به کار در کسب‌وکار شما به‌طورقطع به یک سری ابزار و لوازم نیاز خواهد داشت. البته که او می‌تواند خود برای تهیه این ابزار اقدام کند اما اگر آن‌ها را از شما هدیه بگیرد؛ چه؟ آیا حس مثبتی نسبت به کسب‌وکار شما در همان ابتدا در او شکل نمی‌گیرد؟ علاوه بر این یک نیروی جدید در بدو ورود به کسب‌وکار شما سؤالات بسیار زیادی دارد و شاید نسبت به محیط احساس بیگانگی داشته باشد. این هدیه می‌تواند هم سؤالات او را برطرف کند و هم به محیط، چهره‌ای آشنا ببخشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که در هدیه سازمانی خوش‌آمد گویی از یک بروشور آنبوردینگ برای توضیح موارد مورد سؤال نیز استفاده کنید. سایر اقلام پکیج خوش‌آمد گویی می‌تواند شامل ماگ، دفتر، استیکر لپ تاپ، پیکسل و البته یک کیسه پارچه‌ای برای راحتی حمل این هدایا باشد. 

این هدایا می‌توانند بسیار خلاقانه و البته حتی بسیار کلاسیک و سنتی طراحی شوند. شما می‌توانید به مناسبت عید نوروز هفت‌سین مینیاتوری هدیه بدهید و یا به مناسبت شب یلدا آجیل و انار. با این وجود بد نیست کمی متفاوت عمل کنید و به چیزی که مخاطب شما بیشتر از همه نیاز دارد؛ فکر کنید. اگر عناوین شغلی نیروهای شما گرامیداشتی در تقویم دارند(مثل روز خبرنگار یا پرستار) آن روز را فراموش نکنید!

البته که مناسبت‌هایی مانند شب یلدا و نوروز برای هدیه سازمانی اهمیت بسیار زیادی دارد اما این‌ها مناسبت‌هایی است که سازمان‌های بسیاری دست به این کار می‌زنند و شاید هدیه شما در بین آن‌ها گم شود. شما می‌توانید علاوه بر در نظر داشتن این مناسبت‌ها در روزهای خاص‌تری نیز برای هدیه سازمانی اقدام کنید. به‌عنوان‌مثال سالگرد همکاری یکی از بهترین مناسبت‌هایی است که می‌تواند برای فرد جنبه شخصی پیدا کند و قدردانی شما را بیشتر به او نشان بدهد یا پس از یک دوره فشار کاری و مشغله این هدیه می‌تواند به ساعت‌های کاری معنای زیباتری بدهد. علاوه بر این هدایای بی‌مناسبت نیز جایگاه خاص خودشان را دارند و می‌توانند تأثیر بسیار بیشتری از آنچه فکر می‌کنید داشته باشند. 

دریافت مشاوره

‌‌‌‌